Лікарі нашого закладу підготувалися до надання паліативної допомоги і готові надати її. Як показала статистика в Керецьківській територіальній громаді є багато людей, які потребують паліативної допомоги.
Паліативна допомога — це вид медичної допомоги для людей із серйозними хворобами. Завданням цього типу допомоги є полегшити симптоми і зменшити страждання від серйозної хвороби. Мета — покращити якість життя як пацієнта, так і сім’ї, рідних та близьких.
Як зазначає провідна американська організація Центр розвитку паліативної допомоги, команди фахівців з паліативної допомоги мають на меті підвищити якість життя, полегшити симптоми та страждання, спричинені серйозними хворобами, такими як:
- злоякісні новоутворення;
- хронічна серцева недостатність;
- хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ)
- хвороби нирок
- діабет
- хвороби Альцгеймера та Паркінсона
- багато інших
- Паліативна допомога полегшує, зокрема, такі симптоми, від яких страждає пацієнт:
- біль (гострий та хронічний)
- депресія
- задишка, проблеми з диханням
- втома
- закрепи, нудота, втрата апетиту
- безсоння, тривожність, а також інші симптоми, від яких страждає пацієнт.
Паліативна допомога — часто асоціюється лише з термінальними хворими, з допомогою в останній період життя невиліковно хворого (що включає, в першу чергу знеболення). Так, паліативна допомога включає це (те, що називається end-of-life care, допомога наприкінці життя). Але саме поняття значно ширше.
ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) дає таке визначення паліативної допомоги:
“Паліативна допомога — це підхід, який покращує якість життя пацієнтів та їх сімей, що стоять перед проблемами, пов’язаними з хворобою, що загрожує життю, через запобігання і полегшення страждань шляхом ранньої ідентифікації та бездоганної оцінки та лікування болю та інших проблем, фізичних, психосоціальних і духовних. Паліативна допомога:
- забезпечує полегшення болю та інших неприємних симптомів;
- є життєствердною та вважає смерть нормальним природним процесом;
- не має наміру ані прискорити, ані відкласти смерть;
- інтегрує психологічні та духовні аспекти догляду за пацієнтами;
- пропонує систему, яка допомагає пацієнтам якнайактивніше жити до смерті;
- пропонує систему підтримки, яка допомагає сім’ї впоратися з хворобою пацієнта та власним горем втрати;
- використовує командний підхід до задоволення потреб пацієнтів та їх сімей, у тому числі консультування щодо втрати здоров’я, якщо це вказано;
- підвищує якість життя і може також позитивно вплинути на хід захворювання;
- застосовується на початку хвороби, у поєднанні з іншими методами лікування, призначеними для продовження життя, такими як хімієтерапія або променева терапія, а також включає в себе дослідження, необхідні для кращого розуміння та лікування складних клінічних ускладнень”.