Подбайте про захист вашої дитини від інфекційних захворювань Чому важливо дотримуватися графіку щеплень

За підсумками 2022 року рівень охоплення рутинними щепленнями в Україні залишається низьким. Це сприяє поширенню інфекційних захворювань серед дітей та дорослих. Так, у 2022 році у Львівській області був зафіксований спалах дифтерії. У 2023 році очікується новий спалах кору, адже ця хвороба циклічна і повторюється кожні 5-6 років.

Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, кашлюк можуть швидко поширюватись та загрожувати вам та вашій дитині.

Саме тому кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці. Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – щеплення.

Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.

Важливо не відкладати щеплення новонароджених. Якщо у медичному закладі, де народилася дитина, є вакцини від гепатиту В, туберкульозу (БЦЖ), зробіть щеплення одразу. У жодному разі не відкладайте вакцинацію: доступ до вакцин може ускладнитися у будь-який момент.

Якщо у закладі, де народилась дитина, немає вакцин, дізнайтеся, чи є вони в амбулаторіях чи поліклініках, куди ви можете безпечно дістатися, і зробіть щеплення від гепатиту В та туберкульозу (БЦЖ) якомога скоріше.

Якщо у вас є доступ до вакцин, що не входять до національного календаря щеплень України, за змоги зробіть ці щеплення якомога скоріше — це важливий захист. Наприклад, від ротавірусу (з 6 до 24 тижнів), пневмококової інфекції (з 6 тижнів), грипу (з 6 місяців).

Як діяти в умовах воєнних дій

Ваша безпека та безпека вашої дитини — пріоритет. Якщо пересуватися містом чи селом небезпечно, відкладіть щеплення — приїдете до медичного закладу, щойно це стане безпечнішим.

Якщо ви з дитиною переїхали у безпечніший регіон, активно шукайте, де можна вакцинуватися на новому місці, вам нададуть послугу з вакцинації.

Якщо ви виїхали за кордон і вам запропонують вакцинуватися — не відмовляйтеся та не відкладайте таку можливість.

Важливо пам’ятати!

  • Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, то не потрібно починати з початку всі щеплення проти цієї інфекції. Разом з лікарем складіть графік наступних щеплень.
  • Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. Єдине правило: стежте за дотриманням інтервалів введення доз, що дозволяє досягти максимальної ефективності.
  • Перед початком війни в Україні був зареєстрований спалах поліо - небезпечного захворювання, що може призвести до невиліковного паралічу. Упевніться, що ваша дитина отримала принаймні 2 дози вакцини ІПВ.
  • У 2023 році є ризик початку спалаху кору. Подбайте про те, щоб у 12 місяців дитина мала першу дозу вакцини КПК (кір-краснуха-паротит).
  • При травмах існує високий ризик правця, підвищується ризик заразитися гепатитом В (наприклад, під час хірургічних втручань чи при переливанні крові). Подбайте про те, щоб дитина мала 3 дози вакцини від гепатиту та всі щеплення від правця за календарем вакцинації.
  • Просимо робити кілька щеплень одночасно - це світова практика, що дозволяє захистити дитину від кількох захворювань одразу.
  • Застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів та надає захист від кількох інфекцій одразу.
  • Немає потреби в обстеженнях (аналіз крові, сечі, імунограма) перед вакцинацією.

Якщо у вашої дитини є хронічні захворювання (наприклад, бронхіальна астма, діабет, муковісцидоз, онкологія), це пряме показання до негайного щеплення! Ваша дитина має більший ризик тяжкого перебігу інфекцій, проти яких можна захиститись вакцинацією.

Маєте питання щодо вакцинації дітей та дорослих? Телефонуйте на гарячу лінію ЮНІСЕФ "Спільно до здоров'я”. Медичні працівники — експерти з вакцинації працюють для вас з 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю.

Поділитися:
Дивитись більше:
13.09.2024

Гепатит А — це спричинене вірусом гепатиту А захворювання, що вражає печінку. Його також називають...

12.09.2024

За підсумками 2022 року рівень охоплення рутинними щепленнями в Україні залишається низьким. Це сприяє поширенню...

12.09.2024

Ця інтерактивна мапа із закладами охорони здоров'я що надають ВІЛ послуги в Україні створена Центром громадського...

02.09.2024

ЧАТ -БОТ, ЩО НАГАДУЄ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ

Чат-бот може розрахувати графік щеплень за датою народження людини....

Адміністрація:
АЗПСМ с. Керецьки:
АЗПСМ с. Кушниця:
АЗПСМ с.Лисичово:
АЗПСМ с. Березники:
Адреса:
код ЄДРПОУ 44375552
КНП "ЦПМСД" Керецьківської сільської ради:
АЗПСМ с. Кушниця
GPS: 48.429175638832, 23.257597144158

КНП "ЦПМСД" Керецьківської сільської ради

КНП "ЦПМСД" Керецьківської сільської ради